MALAYSIA FORUM
Selamat datang Ke MALAYSIA forum** Kepada pelawat, sila mendaftar untuk menikmati segala kemudahan MALAYSIA forum.** Diharap semua sahabat yg baru berdaftar, sila memperkenalkan diri anda di ruangan forum .:KENALKAN DIRI ANDA:. MALAYSIA forum.** Pelawat yang mengalami masalah register atau login sila emailkan kepada : malaysiaforumm@gmail.com(forum admin support).** Selepas mendaftar, anda akan secara Automatik telah menjadi ahli MALAYSIA forum dan seterusnya anda boleh login untuk memasuki MALAYSIA forum tanpa menunggu sebarang e-mail pengaktifan akaun.Selamat melayari MALAYSIA forum CERIA MESRA SENTIASA.
MALAYSIA FORUM
Selamat datang Ke MALAYSIA forum** Kepada pelawat, sila mendaftar untuk menikmati segala kemudahan MALAYSIA forum.** Diharap semua sahabat yg baru berdaftar, sila memperkenalkan diri anda di ruangan forum .:KENALKAN DIRI ANDA:. MALAYSIA forum.** Pelawat yang mengalami masalah register atau login sila emailkan kepada : malaysiaforumm@gmail.com(forum admin support).** Selepas mendaftar, anda akan secara Automatik telah menjadi ahli MALAYSIA forum dan seterusnya anda boleh login untuk memasuki MALAYSIA forum tanpa menunggu sebarang e-mail pengaktifan akaun.Selamat melayari MALAYSIA forum CERIA MESRA SENTIASA.
MALAYSIA FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MALAYSIA FORUM

KONGSIKAN PELBAGAI BENDA DI SINI , FORUM INI DIBAWAKAN KHAS UNTUK ANDA RAKYAT MALAYSIA ...

HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
search
Radio GomoFM Online

SAPA NK DUIT LEBIH SILA KLIK SINI DAFTAR FREE,BERPELUANG UNTUK MEMENANGI HADIAH HADIAH MENARIK
[SAPA NAK DUIT LEBIH CLICK SINI DAFTAR FREE]
MUTIARA ASLI DARI SABAH DENGAN HARGA YG BERPATUTAN DAN UNTUK ANDA YANG MINAT BERNIAGA ATAU UNTUK DI PAKAI SENDIRI, SILA KLIK GAMBAR DI BAWAH UNTUK TERUS KE BLOG MUTIARA
KELANTAN FORUM2U
KONGSIKAN PELBAGAI BENDA DI SINI , FORUM INI DIBAWAKAN KHAS UNTUK ANDA RAKYAT MALAYSIA's
[Click Here To Join Forum]
Please Donate This Forum
Top posters
miss-lady
resepi makanan pelik pernah aku lihat.. I_vote_lcapresepi makanan pelik pernah aku lihat.. I_voting_barresepi makanan pelik pernah aku lihat.. I_vote_rcap 
hosgetah
resepi makanan pelik pernah aku lihat.. I_vote_lcapresepi makanan pelik pernah aku lihat.. I_voting_barresepi makanan pelik pernah aku lihat.. I_vote_rcap 
guidi593
nana_chipsmore
sanjana_210
pinkpink
bomi
Wisernet.Org
hanni
daniaberlina
Latest topics
» MASA TERBAIK MULA PELABURAN PERAK
resepi makanan pelik pernah aku lihat.. EmptyMon Sep 02, 2019 10:35 am by guidi593

» CARA MENANGANI KENAIKAN KOS SARA HIDUP
resepi makanan pelik pernah aku lihat.. EmptyFri Jan 06, 2017 12:00 pm by guidi593

» CARA DAN PELUANG UBAH KEHIDUPAN MENJADI LEBIH BAIK
resepi makanan pelik pernah aku lihat.. EmptyMon Dec 05, 2016 3:51 am by guidi593

» PANDUAN PROMOSIKAN PERNIAGAAN
resepi makanan pelik pernah aku lihat.. EmptyMon Jun 20, 2016 8:17 am by guidi593

» KELEBIHAN BERPUASA SERTA PELUANG BERNIAGA EMAS BULAN PUASA
resepi makanan pelik pernah aku lihat.. EmptySat Jun 04, 2016 10:51 pm by guidi593

» CARA MULAKAN PELABURAN EMAS FIZIKAL PUBLIC GOLD, DAFTAR PERCUMA
resepi makanan pelik pernah aku lihat.. EmptyWed May 25, 2016 1:47 am by guidi593

» PELABURAN EMAS PUBLIC GOLD MALAYSIA
resepi makanan pelik pernah aku lihat.. EmptyWed May 25, 2016 1:26 am by guidi593

» APA ITU LBMA DAN KENAPA MELABUR EMAS LBMA
resepi makanan pelik pernah aku lihat.. EmptyWed May 25, 2016 1:14 am by guidi593

» Novel Online Jerat Cinta Nadira
resepi makanan pelik pernah aku lihat.. EmptySat Nov 03, 2012 5:19 pm by daniaberlina

resepi makanan pelik pernah aku lihat..

Go down 
2 posters
AuthorMessage
miss-lady
Admin
Admin
miss-lady

resepi makanan pelik pernah aku lihat.. Empty
PostSubject: resepi makanan pelik pernah aku lihat..   resepi makanan pelik pernah aku lihat.. EmptyFri Mar 18, 2011 8:35 pm

hai kawan-kawan..

di pagi subuh buta kol 1.58 pagi di hari selasa bulan febuari 2010 ni.. cewaaahh
aku takleh tido so aku pon tetiba rajin lak malam ni dok usha2 sal resepi kat luar
ok back to the topic..

aku ni asal pon orang sabah tp aku tak peka sangat ngan makanan popular kat sabah.. sebab aku tau masak dan makan ja.. kira suka masak koboy la sebab life aku ni very simple je

hmm..so bila di tanya oleh org melayu kat semananjung ni ape makanan popular kat sabah, aku jawab la tak tahu
baru je td aku dpt resepi ni ..dr forum sabah, aku tgk macam best je.. tp org asli je kot nak makan.. hehe .. tp aku rasa lah kan, org jepun pon suka makanan mcm ni sebab org jepun suka makanan yg tak masak

ok tgk pic ni ....
resepi makanan pelik pernah aku lihat.. Fishhinava180504

ha nmpk kan.. memula aku tgk macam iiiyerkkk ape ni..bluekkk.. tp bila tgk bahan bahan n cara buat nya lak aku jd meleleh air liur sebab ade limau kapas,campoqkan ngan ikan ni.. ermm meleleh ayaq liur naa. hehe

ok ni cara n bahan nya

Bahan-bahan ( 10 - 15 Orang )

* Ikan Tenggiri ( Sederhana)
* 6 Ulas Bawang Merah (dihiris)
* 2 Ulas Bawang Putih (dihiris)
* 3-4 Biji Limau Kapas (Ambil jusnya)
* Sedikit garam, serbuk perasa, Halia

Cara-cara

1. Ikan Tenggiri dibersihkan terlebih dahulu, kemudian dicincang hingga lumat.
2. Tuangkan sedikit air panas ke atas isi ikan tersebut selama 1 minit dan toskan.
3. Semua bahan yang telah dihiris halus tadi digaulkan bersama dengan isi ikan.
4. Kemudian dicampur dengan jus limau kapas.

so lau agak2 nak try tu jgn la segan silu naa.. selamat la mencuba kawan2

:f :f :f
Back to top Go down
http://perak1.forums2u.com
dinzjokerz

resepi makanan pelik pernah aku lihat.. Empty
PostSubject: Re: resepi makanan pelik pernah aku lihat..   resepi makanan pelik pernah aku lihat.. EmptyFri Jul 13, 2012 5:56 am

bleh pepagi keluar masuk toilet ni.. hihihi flower affraid
miss-lady wrote:

hai kawan-kawan..

di pagi subuh buta kol 1.58 pagi di hari selasa bulan febuari 2010 ni.. cewaaahh
aku takleh tido so aku pon tetiba rajin lak malam ni dok usha2 sal resepi kat luar
ok back to the topic..

aku ni asal pon orang sabah tp aku tak peka sangat ngan makanan popular kat sabah.. sebab aku tau masak dan makan ja.. kira suka masak koboy la sebab life aku ni very simple je

hmm..so bila di tanya oleh org melayu kat semananjung ni ape makanan popular kat sabah, aku jawab la tak tahu
baru je td aku dpt resepi ni ..dr forum sabah, aku tgk macam best je.. tp org asli je kot nak makan.. hehe .. tp aku rasa lah kan, org jepun pon suka makanan mcm ni sebab org jepun suka makanan yg tak masak

ok tgk pic ni ....
resepi makanan pelik pernah aku lihat.. Fishhinava180504

ha nmpk kan.. memula aku tgk macam iiiyerkkk ape ni..bluekkk.. tp bila tgk bahan bahan n cara buat nya lak aku jd meleleh air liur sebab ade limau kapas,campoqkan ngan ikan ni.. ermm meleleh ayaq liur naa. hehe

ok ni cara n bahan nya

Bahan-bahan ( 10 - 15 Orang )

* Ikan Tenggiri ( Sederhana)
* 6 Ulas Bawang Merah (dihiris)
* 2 Ulas Bawang Putih (dihiris)
* 3-4 Biji Limau Kapas (Ambil jusnya)
* Sedikit garam, serbuk perasa, Halia

Cara-cara

1. Ikan Tenggiri dibersihkan terlebih dahulu, kemudian dicincang hingga lumat.
2. Tuangkan sedikit air panas ke atas isi ikan tersebut selama 1 minit dan toskan.
3. Semua bahan yang telah dihiris halus tadi digaulkan bersama dengan isi ikan.
4. Kemudian dicampur dengan jus limau kapas.

so lau agak2 nak try tu jgn la segan silu naa.. selamat la mencuba kawan2

:f :f :f
Back to top Go down

resepi makanan pelik pernah aku lihat..
Back to top 
Page 1 of 1